Have the will to save the Earth for real

Projekt bo v šolskem letu 2023/2024 potekal v sodelovanju z Istituto Comprensivo »Pian del Bruscolo« iz Italije. S povezovanjem želimo motivirati čim več učencev za za sodelovanje v ekoloških projektih ter v pouk vključiti trajnostne vsebine, izboljšati zavedanje o problematiki onesnaževanja in vplivati na spremembo vedenja ter na ukrepanje na področju vpliva na okolje.

S projektom želimo spodbuditi vse udeležence, da spremenijo pogled na potrošnjo in spremenijo navade tako, da podpirajo trajnostni razvoj, kjer zavrženi materiali postanejo novi viri. Izboljšati želimo zavedanje o problematiki onesnaževanja, vplivati na spremembo vedenja in na ukrepanje zaposlenih in učencev na področju vpliva na okolje. Eden izmed ciljev projekta je motivirati čim več učencev za trajnostno mobilnost, za sodelovanje v ekoloških projektih. Spodbuditi pa želimo tudi medgeneracijsko sodelovanje in sodelovanje na lokalnem nivoju pri ravnanju z odpadki.

Predviden načrt aktivnosti:

• Aktivnost 1(oktober): izbira imena projekta in natečaj za logo projekta; mobilnost učencev iz OŠ Davorina Jenka
  • Aktivnost 2 (november): aktivnosti v okviru evropskega tedna zmanjševanja odpadkov (aktivnosti na temo izmenjave in ponovne uporabe oblačil)
  • Aktivnost 3 (december): aktivnosti na temo ločenega zbiranja odpadkov in krogotoka za odpadne materiale iz vsakdanjega življenja (izdelovanje eko daril)
  • Aktivnost 4 (januar): aktivnosti na temo zmanjševanja zavržene hrane
  • Aktivnost 5 (februar): aktivnosti v povezavi s problematiko pomanjkanja vode
  • Aktivnost 6 (marec): aktivnosti v okviru spomladanskih čistilnih akcij; mobilnost učencev iz Tavullie
  • Aktivnost 7 (april): vrednotenje in zaključek projekta

Mobilnost učencev