eTwining

eTwinning je virtualna večjezična skupnost šol in vrtcev in je del portala European School Education Platform (ESEP). Omogoča hitro in varno vzpostavitev mednarodnih, virtualnih stikov z Evropo in širše.

Zasnovan je kot odskočna deska za vzpostavitev prvih korakov v neformalnem projektnem sodelovalnem delu na daljavo.

Portal nudi podporo pri uvajanju sodobnih, inovativnih metod poučevanja in učenja v razred in igralnico, podprtih z informacijsko-komunikacijsko tehnologijo (IKT). Kot tak predstavlja pomembno obogatitev za učilnico in že utečeno metodo poučevanja.

Razredu v celoti omogoča avtentično, mednarodno, izobraževalno izkušnjo, ki učence motivira za učenje v realnih življenjskih situacijah, obenem pa jim omogoča krepitev medkulturnih kompetenc kar iz domače učilnice. Prav tako pušča pečat na profesionalnem razvoju učiteljev in vzpostavljanju mreže profesionalnih in prijateljskih vezi širom Evrope.

Leo.Carlo